Torebka w rozmiarze S

Torebka w rozmiarze S

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w stylu kobiecym jest torebka. Ten mały przedmiot mimo że pierwotnie nie został stworzony dla kobiet, obecnie jest wykorzystywany jedynie przez nie. Kiedyś elementem charakterystycznym damskiego stylu była sukienka, ale teraz już nie jest głównym predyktorem, chociaż także jest zarezerwowana tylko dla pań. Mimo to na ulicach miasta najczęściej widzi się nie kobiety w pięknych sukniach, ale z torebkami na ramieniu. W rzeczywistości aby zobaczyć jakąś przedstawicielkę płci pięknej bez tej charakterystycznej ozdoby, to trzeba się naprawdę mocno wysilić. Oczywiście nie jest ona jedynie ozdobą. Pełni bardzo wiele funkcji i dlatego dla wielu kobiet jest czymś wręcz niezbędnym. Panowie mogliby nawet zazdrościć paniom, za to że są uprzywilejowane i mogą ją nosić. Oni mogą jedynie skorzystać z plecaków lub toreb na ramię. Ten mały albo duży woreczek przyczepiony do linki z obu stron pozwala na przechowywanie przy sobie wszystkich intymnych przedmiotów, dokumentów, ale także słodyczy i picia. Przez to że panie już po prostu przywykły do noszenia ich, rzadko kiedy je gubią i praktycznie ich nie czują podczas chodzenia.

Typy torebek

Istniało zapewne wiele powodów na tworzenie nowych typów torebek, a dominującym bez wątpienia były pieniądze. Jednak nie zmienia to faktu, że obecnie można się natknąć na całkiem dużo ich rodzajów, łącznie z tymi które utraciły swój pierwotny kształt. Istnieją torebki dla dzieci które są kolorowe i zwykle z mięciutkiego materiału. Dla małych członków społeczeństwa naturalnie powstała malutka torebka. Nie ma dziecięcych wersji torebek XXL ani listonoszek. Są one po prostu małe. W sklepach można też znaleźć malutkie sakiewki na pieniądze do zawieszania na szyi. Specjalnie dla uczniów i studentów stworzono zwykłe torby na ramię.

Najczęściej używanym typem torebek są listonoszki. Ich kształt jest taki sam jak toreb używanych przez listonoszy jak jeszcze nie było samochodów. Są one prostokątne i zazwyczaj posiadają mnóstwo kieszeni. Innym typem są kopertówki. Ta mała torebka jest przeznaczona specjalnie na wieczorowe przyjęcia. Trzyma się ją w dłoni a kształtem przypomina długą prostokątną kopertę. Warty wspomnienia jest typ XXL. Zazwyczaj jest to duży worek połączony dwiema rączkami. Jak sama nazwa wskazuje są one duże i mogą być wykorzystane kiedy trzeba zabrać ze sobą więcej rzeczy. Oczywiście mogą one być usztywnione, ale nie muszą.

Interesujące modele listonoszek z pewnością znajdziecie tutaj – torbs.pl

Katarzyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *