Portfel dla młodzieży

Portfel dla młodzieży

Świat młodzieżowy jest czymś, co branże odzieżowe, ale nie tylko, upatrują swój cel. Praktycznie każda firma zajmująca się tworzeniem butów, torebek, portfeli, ubrań, muzyki, za swój główny cel stawia właśnie ludzi w okresie adolescencji. Jest to bardzo liczna grupa różniąca się między sobą w sposób znaczy. Za początek okresu młodzieżowego uważa się 12 lat, kończącym zaś rokiem jest 19. Jak widać jest to bardzo duży przedział czasu ogromna przepaść między poszczególnymi latami. Dlatego właśnie producenci pracujący na tej grupie wiekowej, zwykle skupiają się na jednym produkcie. Jednym z takich produktów na których wyraźnie widać dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony jest portfel. W zależności czy jest on stworzony dla dzieci wchodzących w ten wiek, czy nastolatków, czy tych wchodzących w dorosłość można oczekiwać czegoś innego.

Portfele młodzieżowe

Osoby wchodzące w ten wiek, zwykle jeśli już kupują sobie tego typu produkty, to są one szczupłe, wąskie, oraz kolorowe. Najczęściej posiadają wizerunki postaci z bajek. Portfel damski młodzieżowy jest wtedy bardzo często o kolorach jasnych typu róż, czerwień, ale też błękit i zieleń. U męskiej części wygląda to podobnie, z tym że zamiast różu jest kolor czarny. Najczęstszy motyw to popularne postacie z bajek oraz z seriali. Dla nastolatków postacie z bajek już nie są dobrym pomysłem. Portfel damski młodzieżowy zawierający postać z serialu, jeszcze ma szansę być zakupiony, ale nie występuje to u chłopców ani jeśli chodzi o bajki. Jedynie postacie z anime sprzedają się względnie dobrze. Mimo to producenci już stawiają na wzory.

Ostatnio była moda na portfele do kolorowania, co też wzbudziło pewną popularność. W tym okresie chłopcy i dziewczęta chcą duże portfele z wieloma kieszonkami na karty. Kobiety preferują kolory i ciekawe wzory. Mężczyźni także wolą jakieś kształty na swoim produkcie. Obie grupy stosunkowo rzadko wybierają materiały jednolite. W tym wieku także nie zwraca się uwagę na jakość materiałów. Dopiero jak pojawia się pełnoletniość i zgodnie z prawem można samemu na siebie zarabiać, portfele zyskują powoli znaczenie funkcjonalne. Szczególnie to widać u mężczyzn, którzy zaczynają większą uwagę przykładać do materiału i stopniowo zmniejszać jego powierzchnię. U kobiet także następuje powolne zmniejszenie powierzchni, ale nie na aż taką skalę jak u mężczyzn i do 19 roku życia, cały czas preferują kolorowe, wzorzyste modele.

Katarzyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *